Zakládání a péče o travnaté plochy

Travní koberce

Travní koberce jsou nenahraditelné všude tam, kde očekáváme rychlý a spolehlivý výsledek. Pokládání travních koberců není složité a po předchozí úpravě terénu je položení i větší plochy otázkou několika hodin. Okamžitý výsledek, na který bychom čekali při klasickém založení trávníku a intenzivní péči o něj dva roky.

Pokládání travních koberců

Trávníky zakládáme položením travního koberce na předem připravený terén. Terén si můžete připravit sami, nebo vám s tím pomůžeme. Při položení travního drnu je potřeba v prvních měsících počítat s vydatnější zálivkou, než trávník dobře zakoření. Proto je dobré zauvažovat o závlahovém systému. Trávník položením travního drnu můžete do měsíce od pokládky plně využívat.

Založení travnatých ploch výsevem

Trávníky zakládáme i výsevem pomocí secího stroje Eliet. Terén musí být připravený, urovnaný, bez stavebních zbytků (cihly, betony, kameny, dráty, kořeny atd.). Terén připravený pro výsev musí být suchý, jinak výsev nejde provést. Po osetí travní osivo vzejde za 2 – 3 týdny.

Travní koberce

Údržba zahrad

Stříhaní živých plotů

Živé ploty řežeme ze tří stran (pokud to umístění živého plotu umožňuje). Finální šířku a výšku živého plotu vždy konzultujeme se zákazníkem, před provedením řezů. Cena za tuto službu je stanovena dohodou za běžný metr živého plotu po osobní prohlídce u vás.

Živé ploty

Řez ovocných a okrasných stromů a keřů

U stromů a keřů vždy volíme řez, který je pro daný druh a období vhodný. Cena za tuto službu je stanovena dohodou dle aktuálního stavu dřevin po osobní prohlídce u vás.

Kácení stromů a rizikové kácení stromů

Stromy kácíme směrovým kácením (pokud je v prostoru kácení dostatek místa) nebo pomocí plošiny. Další možný způsob kácení stromů je stromolezeckou technikou. Cena za tuto službu je stanovena dohodou za kus po osobní prohlídce u vás.

Úklid větví a kmenů

Po prořezu a kácení stromů, vznikne spoustu odpadu. Můžete využít naši kombinaci přistavení kontejneru (obsah 5m³) a drtiče větví (drtí větve až do průměru 15 cm). Vše je s naší obsluhou. Následně odpad odvezeme a vaše zahrada zůstane čistá.

Frézování pařezů nebo vykopání pařezů

Frézování zajistíme naší pařezovou frézou, až 40 cm pod stávající terén. V případě zájmu vzniklý odpad z frézování odvezeme. Pařezy můžeme také vykopat naším pásovým rypadlem (1,8 tuny) a následně pařezy odvézt. Každá technika má své výhody a možnosti, a proto je dobré pro zvolení možné varianty provedení uskutečnit osobní schůzku přímo u vás.

Zemní práce a úprava terénu

Příprava půdy rotavátorem

Náš stroj Bobcat T 590 – je čelní pásový nakladač o váze 4 tuny s připojeným rotavátorem se záběrem 190 cm. Tento stroj dokáže připravit půdu až do 20 cm hloubky. Pro menší plochy máme k dispozici další vhodné stroje na přípravu půdy.

Urovnání terénů smykováním

Náš stroj Bobcat T 590 – je čelní pásový nakladač o váze 4 tuny s připojeným smykem o šíři 4 m. Tato sestava dokáže urovnat rozvezenou nebo zrotavátorovanou zeminu do roviny.

Úprava terénů

Náš stroj Bobcat T 590 – je čelní pásový nakladač o váze 4 tuny. Tento výkonný dělník pracuje téměř v jakémkoliv terénu. Jeho gumové pásy mají menší tlak na podloží a zároveň větší sílu než kolové stroje. Pracuje i v mokřejším terénu. Nakládá, rozváží a rovná zeminu. Strhává terén. Díky otevírací lopatě dokáže uchopit a převézt těžší břemena. Po připojení paletizačních vidlí je schopen převážet palety s materiálem do 1,5 tuny.

Náš stroj Bobcat E 19 – je pásové otočné rypadlo o váze 1,8 tuny. Na ně je možné nasadit podkopovou lopatu o šíři 50 a 25 cm. Dále je možnost připojení svahové naklápěcí lopaty o šíři 1 m – nakládání a rovnání zeminy, hloubení a vybírání zeminy, modelace svahů a zvlněných terénů.

Realizace zahrad

Při realizaci zahrady nabízíme kompletní službu na klíč. Co je v naší nabídce – vyčištění pozemku určeného ke stavbě domu a zahrady, hrubé i dokončovací zemní práce, stavba plotů, zídek, zpevněných ploch ( zednické práce děláme pouze ve spojení se zahradou ), dodání zeminy, montáž závlahových systémů, dodání a výsadba rostlin, dodání a pokládka travních koberců, založení travnatých ploch výsevem, veškerá použitá technika a doprava je naše.

Co v nabídce není – stavba pergol, garáží, zahradních domků, saun atd., stavba zahradních a koupacích jezírek.